De zomervakantie zit er voor de meeste mensen op en zijn weer terug in Nederland. Volgens de ANWB is het nu tijd voor 'vakantiesouvenirs', of te wel verkeersboetes opgelopen in het buitenland. De organisatie zegt dat bijna de helft van de vakantievierders die met de auto op vakantie wel eens een boetebrief uit het buitenland heeft gekregen.
Een van de belangrijkste boetes is natuurlijk te hard rijden. Dit komt omdat de maximumsnelheden nog eens per land verschillen. En natuurlijk zijn alle borden niet even duidelijk voor ons 'buitenlanders'. In de vakantiemonitor van de ANWB zegt iemand: ‘'Ik begreep de borden niet, reed voor de zekerheid meteen het stadje weer uit maar kreeg twee maanden later toch een fikse boete in de bus.’'
Ingewikkelde milieu-zones zijn ook vaak instinkers. Iets waar, zo blijkt uit het onderzoek, bijna 20% van de vakantiegangers zich op voorhand – terecht – zorgen over maakt. De ANWB zegt: Mensen beseffen niet dat ze een speciale milieusticker of vergunning nodig hebben om in sommige buitenlandse steden zo’n zone in te rijden. Of kunnen de borden in een andere taal niet goed lezen. Vijf procent van de vakantiegangers kreeg een boete voor iets waarvan ze niet wisten dat het strafbaar is in dat land, zoals rijden met blote voeten of iets uit het dashboardkastje pakken.
De plaatselijke politie weet wie je bent. Er hangen overal camera's en registeren ook buitenlandse kentekens. Op basis van Europese afspraken kan een politieagent in bijvoorbeeld Frankrijk, Italië of Spanje via de RDW de gegevens opvragen. Dus belandt de bekeuring na verloop van tijd keurig op de mat. Ondanks dat de brieven vaak slecht vertaald zijn naar het Engels of Nederlands, komen ze wel van de instanties die ze ook mógen versturen. Als het goed is staat in de brief welke overtreding waar en wanneer is begaan. Dat is eenvoudig te checken. Wie op dat moment daar is geweest weet al genoeg.
Het kan natuurlijk ook zijn dat de brief niet is vertaald en dan moet iemand die de taal niet of matig machtig is met google translate de brief verhalen. En dan is het zaak om de boete zo snel mogelijk te getalen. Wie niet of te laat betaalt krijgt te maken met het CJIB (het Nederlandse incassobureau) en dan worden de boetes snel veel hoger. En wie snel betaalt kan ook nog wel eens korting krijgen Daarbij kan het gebeuren dat een niet-betaler in het opsporingsregister terecht kan komen en dat levert problemen op als iemand het land weer in wil.