Een 32-jarige man uit Deventer en een vrouw (22) uit Zutphen zijn aangehouden voor een mishandeling in de pendelbus tussen het Zwolse station en festival Dance for Liberation. Het festival werd gehouden bij de Wijthmenerplas.
Een groepje festivalgangers stond te roken in de pendelbus. Daarop werden ze door de beveiliging uit de bus gezet en vertrok de bus naar het festivalterrein. Een andere passagier haalde verhaal bij de buschauffeur over de passagiers die uit de bus werden gezet. Daarop werd de buschauffeur mishandeld, onder meer door een vuistslag op de neus. Een medepassagier die de buschauffeur te hulp kwam kreeg ook klappen.
1Zwolle sprak een ooggetuige. “Na tussenkomst van de beveiliging werden de rokers uit de bus gezet. Kort daarop sloot de chauffeur de deuren en reed weg,” aldus de getuige. “Even later werd hij aangevallen door enkele andere passagiers. Het was heftig om mee te maken. De politie heeft de verdachten later opgepakt. Ik ben daarna met een andere bus naar het festival gereisd.”
De politie heeft de zaak nog in onderzoek en roept getuigen die die rond 18.00 uur in de bus zaten en iets gezien of gefilmd hebben op zich te melden via 0900-8844.