XR-activisten duiken de sneeuw in voor het klimaat

05 jan , 21:38 Maatschapplijk
Schermafbeelding 2026-01-05 213730
Activisten van XR liggen in de sneeuw voor het klimaat | Eigen foto

Activisten van Extinction Rebellion hebben vanmiddag een duik in de sneeuw genomen om aandacht te vragen voor het klimaat. Het werd een sprookjesachtig gezicht met in de sneeuw liggende mensen, kleurrijke spandoeken en een dichtende spreker.

De activisten van XR zeggen: ''Even zou je denken dat de aarde niet meer opwarmt: prachtige sneeuw verblindt ons zicht. Maar laten we niet vergeten dat 2023, 2024 en 2025 sinds het begin van de systematische temperatuurmeting (1880) de drie warmste jaren zijn, Dus voldoende reden om ook deze eerste maandag ven de maand het klimaatalarm te slaan.

Ook in Zaandam, Amsterdam, Alkmaar, Gouda, Haarlem, Rotterdam en Utrecht was er sneeuw en klimaatalarm. XR zegt: ''De toekomst van onze planeet staat centraal. Het gaat daarbij om gevolgen op veel terreinen: onze gezondheid, onze landbouw, onze woningbouw en zeker voor de toekomst van onze kinderen en andere natuur. ''