Wie wordt de Studentondernemer van het jaar Regio Zwolle 2026? Voor het zesde jaar op rij kiest Regio Zwolle haar ‘Studentondernemer’. In totaal strijden zeven studentondernemers om de titel. Op 18 juni maakt de vakjury de winnaar bekend.
De verkiezing is in 2021 in het leven geroepen voor studenten die naast hun studie een eigen bedrijf runnen. De eerste drie jaar maakten alleen mbo-studenten kans op de titel, sinds 2024 doen ook hbo’ers mee. Met de verkiezing willen de onderwijsinstellingen in de regio studentondernemers een steuntje in de rug geven. Iedere deelnemende school vaardigt één genomineerde af.
Maatwerk
Ook het Deltion College stimuleert studentondernemers. ‘Bij Deltion Onderneemt doen we dat door coaching, netwerkmogelijkheden en gerichte programma’s. We bieden begeleiding op maat en helpen studenten een stapje extra te zetten. Onze studentondernemer Robin Joenje heeft onze jaarlijkse ondernemerschapswedstrijd gewonnen. Ik zie dat die winst als katalysator werkt bij het starten van zijn bedrijf VoxFlow’, vertelt Janike Aalbers-Pel, coördinator van Deltion Onderneemt.
Deelnemers
Aeres Hogeschool doet sinds dit jaar ook mee. De genomineerde studentondernemers in 2026 zijn:
Celine Dams (Landstede)
Lukas van der Weerd (Vakspecialist Ondernemer)
Brams Oudshoorn (Aeres Hogeschool)
Robin Joenje (Deltion College)
Ot Boter (Cibap)
Ilse Huzen (SVO vakopleiding food)
Joëlle Doorn (Windesheim)
Wie volgt winnaars 2025 op?
De belangrijkste vraag is wie Tobian van der Aa en Luc Hakkers opvolgt. Het duo van Windesheim won in 2025 de titel met hun twee bedrijven Luto Supplements en Wooffies, waarmee ze voedingssupplementen voor zowel mensen als dieren verkopen. ‘We hebben nog steeds profijt van de contacten die we dankzij de verkiezing hebben opgedaan. Dankzij Rabobank, hoofdsponsor van de verkiezing, is het ons bijvoorbeeld gelukt om onze eerste financiering onder goede voorwaarden af te sluiten. En inmiddels zijn we in gesprek over een nieuwe financiering’, vertelt Van der Aa. Het afgelopen jaar zaten de twee niet stil en groeiden hun bedrijven hard. ‘We zijn verhuisd naar een groter pand in Zwolle, hebben meer mensen in dienst en we hebben ons nieuwe merk gelanceerd: Lutopets.’
Talent behouden
‘'Er zit zo veel jong talent in Regio Zwolle, dat moeten we behouden'’, zeggen organisatoren Annemarie Teeken en Annet Spijkerman van INN’regio Zwolle over de verkiezing. Samen met de beroepsopleidingen in Zwolle willen ze studentondernemers graag helpen bij de start van hun ondernemersreis. Het is één van de belangrijkste redenen dat de uitgevers de verkiezing in het leven riepen. ‘De verkiezing geeft studentondernemerschap een boost - voor de studentondernemers zelf, maar zeker ook voor het start-upklimaat in de regio.’
Stempagina en vakjury
Tot 17 juni 2026 kunnen mensen via
www.innregiozwolle.nl/studentondernemer hun stem uitbrengen
op een van de zeven kandidaten. Op die pagina stellen de studentondernemers zich ook voor in een video en vertellen ze over hun bedrijf. Uiteindelijk maakt de vakjury op 18 juni 2026 in de Makersfabriek in Zwolle de winnaar bekend. Daarin wordt de uitslag van de online verkiezing meegenomen.
De vakjury bestaat dit jaar uit: voorzitter Emmely Lefèvre (Ditis’Em), Petro Vosselman (Moore MKW) en René Breman (Breman). De winnaar ontvangt een bokaal én een cheque. Ook krijgt de nieuwe ‘Studentondernemer van het jaar Regio Zwolle’ kennis en advies van verschillende ondernemers uit de regio.