Witte rook bij PEC Zwolle: Henry van der Vegt nieuwe trainer

07 mei , 10:35 Sport
schermafbeelding 2025 05 07 103455
Henry van der Vegt | PEC Zwolle

PEC Zwolle staat volgend seizoen onder leiding van Henry van der Vegt. De 53-jarige Kampenaar tekent een contract tot de zomer van 2027.

Van der Vegt speelde als voetballer jarenlang voor FC Zwolle en bouwde daarna o.a. internationale ervaring op in de Serie A bij Udinese. Als trainer begon Van der Vegt binnen de PEC Zwolle Voetbalacademie en was hij sinds het seizoen 2019-2020 onafgebroken onderdeel van de technische staf van PEC Zwolle. Vanaf het komend seizoen is Van der Vegt als hoofdtrainer eindverantwoordelijk.

Henry van der Vegt: ''Al langer heb ik de sterke ambitie om als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Het voelt voor mij als het juiste moment om nu deze stap te maken en als eindverantwoordelijke team, staf en club verder te brengen. Dat ik dit nu bij PEC Zwolle kan doen, de club waar ik al zolang onderdeel van uitmaak, is fantastisch.”

Technisch directeur Gerry Hamstra: ''Met Henry hebben we gekozen voor een hoofdtrainer die een duidelijke voetbalvisie en speelwijze heeft, topsportmentaliteit volledig nastreeft en natuurlijk over het PEC-DNA beschikt. In de vele gesprekken die we hebben gevoerd zijn bovendien zijn stijl van leidinggeven, zijn ambitie en het beter maken van spelers sterk naar voren gekomen. Met de aanstelling van Henry geven we eigen mensen, waar we het volste vertrouwen in hebben, een kans. Eerst gaan we er natuurlijk alles aan doen om dit seizoen zo succesvol mogelijk af te sluiten.”