Muziektheatervoorstelling Hoor de vrouwen zingen in synagoge Zwolle

23 apr , 13:41Oorlog en vrede
Schermafbeelding 2026-04-23 134314
Still Hoor de vrouwen zingen
Muziektheatervoorstelling ‘Hoor de vrouwen zingen’ brengt aangrijpende verhalen uit Kamp Vught tot leven. De voorstelling is op donderdag 30 april in de Synagoge van Zwolle te bezoeken.
In aanloop naar de herdenking van 4 mei wordt de indrukwekkende muziektheatervoorstelling ‘Hoor de vrouwen zingen’ in de synagoge van Zwolle opgevoerd. Deze bijzondere voorstelling is gebaseerd op teksten die geschreven zijn in Kamp Vught tijdens de Tweede Wereldoorlog en weet met haar prachtig gezongen liederen en indringende verhalen geen enkele bezoeker onberoerd te laten.

Persoonlijke verhalen uit kamp Vught

In deze muziektheater-documentaire staan vier bijzondere gevangenen centraal: verzetsstrijdsters Hetty Voûte en Gisela Söhnlein, de Joodse dichter David Koker en de diamantbewerkster Lotty Veffer. Hun persoonlijke verhalen geven elk een uniek en indringend beeld van het leven in Kamp Vught, en tonen een indrukwekkende veerkracht en relativeringsvermogen in tijden van extreme omstandigheden.

Gevangenschap

Voûte en Söhnlein schreven en zongen tijdens hun gevangenschap relativerende teksten op bestaande melodieën, waarmee zij zichzelf en medegevangenen moed gaven. David Koker hield een dagboek bij dat hij uit het kamp wist te smokkelen, en schreef daarnaast gedichten en liederen. Lotty Veffer overleefde als enige van haar familie de kampen, mede dankzij haar werk bij Philips en haar persoonlijke kracht. De voorstelling is een ode aan menselijkheid, humor en de kracht van muziek in tijden van oorlog.
De voorstelling begint om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten €20,- per persoon en zijn te bestellen via [email protected] of verkrijgbaar aan de kassa. Meer informatie over de voorstelling is te vinden op Hoor de Vrouwen Zingen
loading

Loading articles...

Loading