De politie is nog op zoek naar de twee personen die op een scooter wegreden na de liquidatie aan de Vondelkade in Zwolle. Ook zoekt het onderzoeksteam drie specifieke getuigen die vlak voor of tijdens het dodelijke schietincident in de buurt waren.
Het slachtoffer, een 34-jarige man uit Zwolle, werd op zondagavond 22 februari rond vijf voor acht neergeschoten aan de Vondelkade. Hij overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Op camerabeelden, die de politie laat zien in het opsporingsprogramma Plaats Delict, zijn twee personen op een donkere Piaggio Skipper te zien. Ze zijn in het donker gekleed en hangen minutenlang rond bij de Vondelkade. Als de 34-jarige Zwollenaar aan komt lopen, worden er schoten gelost.
Na het schietincident rijden de twee verdachten weg over de Vondelkade. Via het bruggetje over de Nieuwe Vecht rijden ze richting de Bankastraat. Een dag na de liquidatie is het gebruikte vuurwapen teruggevonden in het water bij het Steenweteringpad in Zwolle-Zuid. Dat ligt ruim vijf kilometer van de plaats delict vandaan.
Met een groot team heeft de politie in de afgelopen maanden onophoudelijk onderzoek gedaan. Met man en macht wordt gewerkt om te achterhalen wie de twee personen op de scooter zijn. Voor het onderzoek worden specifieke getuigen opgeroepen zich te melden. Mogelijk hebben zij belangrijke informatie voor het onderzoek.
De eerste getuige is een vrouw die rond 19.50 uur over de Vondelkade jogt. Ze komt vanuit de richting van de molen en rent richting het centrum. De vrouw draagt lichtkleurige hardloopschoenen en heeft haar mobiele telefoon aan haar linkerarm bevestigd. Mogelijk ziet zij de scooter met daarop de verdachten.
Fietser en wandelaar
Ook zoekt de politie een fietser die rond 19.53 uur uit het tunneltje onder de Ceintuurbaan komt. Vermoedelijk gaat het om een man met een donkere gewatteerde jas met capuchon. Hij fietst langs de verdachten die daar op de scooter staan te wachten.
De derde getuige loopt rond 19.55 uur over het bruggetje tussen de Tesselschadestraat en de Bankastraat. Op dat moment rijdt de scooter met de twee verdachten langs deze wandelaar. Volgens de politie kunnen juist deze getuigen belangrijke informatie hebben, ook als zij zelf denken niets bijzonders te hebben gezien of gehoord.
Politiewoordvoerder Sven Strijbosch: Er moeten mensen zijn die weten wie over zo’n scooter beschikken
Ook zoekt de politie mensen die mogelijk iets weten over het vuurwapen dat later wordt gevonden in Zwolle-Zuid. "Mogelijk hebben getuigen in de omgeving van het Steenweteringpad iets opvallends gezien tussen zondagavond 22 februari en maandagochtend 23 februari", zegt politiewoordvoerder Sven Strijbosch.
"Het is al een tijdje geleden, maar misschien weet iemand nog dat er toen iets afwijkends te zien of horen was. Ook willen we omwonenden en passanten vragen of ze mogelijk nog camerabeelden hebben van 22 en 23 februari. Wellicht is daar iets op te zien is dat hiermee te maken kan hebben."
Piaggio Skipper
De scooter van de verdachten is volgens de politie een donkere Piaggio Skipper. Mogelijk is die scooter rondom het schietincident gezien aan de Pieter Steynstraat in Zwolle, niet ver van de plaats delict. "Er moeten mensen zijn die weten wie over zo’n scooter beschikken", zegt Strijbosch.
De politie flyert inmiddels op meerdere plekken in Zwolle en heeft ook een bulk-sms verstuurd om zoveel mogelijk mensen naar de uitzending van Plaats Delict te laten kijken. "Wij doen er alles aan om deze zaak op te lossen."
Tips?
De politie zoekt mensen die rond 22 of 23 februari iets opvallends gezien bij de Vondelkade, de Pieter Steynstraat of het Steenweteringpad? Of heb je camerabeelden waarop de scooter of andere opvallende situaties te zien zijn? Neem dan contact op met de politie.