
De Zwolse Lichtparade komt er weer aan: een muzikale optocht met prachtige lichtobjecten en honderden lampionnen, bedacht en gebouwd door inwoners en leerlingen van basisscholen. De parade wordt begeleid door fanfareorkesten en voert door de wijken Assendorp en Wipstrik-Zuid, om te eindigen met een feestelijke finale in het Wezenlanden Park.
De route die start bij Het Mozaïek slingert door de wijk Assendorp alvorens richting het Wezenlanden Park te gaan. De route die start bij Wijkcentrum Bestevaer voert door het zuiden van de Wipstrik, en komt vanaf die zijde het park ingelopen. In het Wezenlanden Park wacht het publiek koek en zopie en een vuurspuwer om de Zwolse Lichtparade feestelijk mee te eindigen.
Voorafgaand aan de Zwolse Lichtparade wordt er in de Dominicanenkerk aan de Assendorperstraat van 18.00 tot 18.30 uur een speciale Sint-Maartendienst gehouden voor de allerkleinsten. Vandaaruit loopt het publiek naar het Assendorperplein om daar in te stromen in de parade die even daarvoor is vertrokken vanaf Het Mozaïek.
De Zwolse Lichtparade is een voorbeeld van verbinding en samenwerking in de stad. Vele inwoners hebben vooraf, onder leiding van kunstenaar Coen Bouwstra, mee-gedacht, mee-ontworpen en mee-gebouwd aan prachtig stralende lichtobjecten. En dat alles op het thema ‘delen’. Dat leverde mooie gespreksstof op. Delen is onlosmakelijk verbonden met 11 november, traditiegetrouw het feest van Sint Maarten, waarop kinderen liedjes zingen langs de deuren, in ruil voor een mandarijn of wat snoepgoed. De legende vertelt dat Sint Maarten op een koude nacht uit medeleven zijn mantel in tweeën scheurde en deelde met een bedelaar.
Hoe kijken wij tegenwoordig nog naar elkaar om? Dat was de reden voor Cultuur in de Wijk, samen met Travers Welzijn, om vorig jaar de Zwolse Lichtparade in het leven te roepen. Ze werken hiervoor samen met allerlei organisaties in de stad. Leerlingen van basisscholen Het Mozaïek en Het Atelier maken lampionnen voor de optocht. Studenten van Hogeschool VIAA creëren vurige objecten voor ‘een lopend vuurtje’ tijdens de parade en studenten van ArtEZ verbeelden het delen in drie verschillende performances. De deelnemers van begeleidingsorganisatie Meesterwerk maken lichtobject vanuit de visie: ‘delen is ook het delen van je lasten door ze sámen te dragen’. De Roze Ouderen van WIJZ werken aan een lichtmantel die de barmhartigheid en gulheid weergeeft waar Sint Maarten voor staat. De jongeren van Travers Vuurkracht gaan een object maken met als inspiratie de zon; de zon is immers van en voor iedereen, en deelt onzelfzuchtig alles wat ze heeft.
11 november
- Startpunt Basisschool het Mozaïek, Hortensiastraat 31: 18.30 uur (route vanuit Pierik naar Assendorp en Park de Wezenlanden)
- Startpunt Wijkcentrum Bestevaer, Trompstraat 10/B: 18.30 uur (route door Wipstrik Zuid naar Park de Wezenlanden)
Park de Wezenlanden: 19:15 - 20:00 uur, aankomst Lichtparade, koek en zopie en vuurschow
Meer informatie: www.cultuurindewijk.nl
Vertrektijd: 18.30 uur. Twee vertreklocaties: Basissschool Het Mozaïek en Wijkcentrum Bestevaer.





