“Sinds de oorlog in Oekraïne zijn zowel de gas- als elektriciteitsprijzen sterk gestegen. Maar elektriciteit is relatief minder duur geworden dan gas. Daardoor is ook een volledig elektrische warmtepomp interessanter geworden, die ook nog eens zeer efficiënt stroom omzet in warmte'', dat zegt duurzaamheidsexpert Pim Holstvoogd. Zwolle is koploper met toekenning van ruim 3000 huishoudens voor subsidie.
In heel Overijssel wordt massaal subsidie aangevraagd. Tien procent van de subsidies worden verstrekt in Zwolle. Het gaat om de ISDE-subsidie die woningeigenaren tegemoet komt in de kosten van een warmtepomp. Het aantal subsidies stijgt fors met 40,3 procent.
''Ook een hybride warmtepomp kan interessant zijn. Alleen op zeer koude dagen wordt dan gas gebruikt. Daarmee bespaar je jaarlijks alsnog 60 tot 70% op je gasverbruik", zegt Pim Holstvoogd.
Zwolle subsidiekampioen
In Zwolle is sinds de invoering het vaakst subsidie toegekend voor een warmtepomp (3.004 keer). Pim Holstvoogd zegt: “In combinatie met zonnepanelen is een warmtepomp vooral aantrekkelijk. De in de zomer terug geleverde energie kan nu nog worden weggestreept tegen het gebruik in de winter. Al stopt deze salderingsregeling wel op de eerste dag van 2027.”
Kijk voor meer informatie Independer